Zdravím, zrovna v tento den sem našel skvělou cenu letenek u WizzAir a rozhodl jsem se s kamarády vycestovat, nicméně ještě musíme sehnat ubytko prvně, takže bych potřeboval rezervovat letenky, ale zaplatit je s nějakým časovým intervalem. Jde o to, že cena těch letenek se vskutku mění každý den. Poradí mi někdo, dokdy musím zaplatit letenky (bankovním převodem - 108kč poplatek myslím) od rezervace? Nechci zároveň aby mi propadly s takovou pěknou cenou, proto bych je rád rezervoval, ale nevím, jaká je tam doba. Neví někdo prosím?  .

Rezervace u WizzAir

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Koukám KTW se letošní rok moc nedaří uvést do života nové linky, nejdříve velký zákulisní boj LOT, UL a Turkish Airlines a nyní to vypadá, že nebude Arménie/ Jerevan. Letenky už nelze koupit.

0 Citovat

ahoj, někdo s osobní zkušeností s nějakou vymahačskou firmou, která by měla u wizzair šanci?

0 Citovat

Připojuji se k dotazu na zkušenosti jiných. Od Wizzu jsem dostal po týdnu obecné bláboly, že za to nemohou. Poslal jsem mail na ÚCL a buď to zkusím přes Evropské spotřebitelské centrum, nebo nějakou agenturu, kterých ale je jako máku... 

0 Citovat

UCL nebo ESC je k nicemu. ztrata casu. Nemaji zadnou vykonnou pravomoc v techto vecech. Jen vam reknou, co mate delst.

Jediny scenar - predzalobni vyzva, platebni rozkaz - soud

Bud sami s pravnikem , nebo zkusit vase naroky.cz. Ti to v pripade kamaradky k soudu opravdu byli ochotni dotlacit.

0 Citovat

tak tak, ESC je v tomto případě k ničemu, jsou jen mediátoři bez pravomocí a wizzair je ignoruje.

Ale UCL (případně jiné obdobné civil aviation authority v dalších zemích) pravomoci mají. Mohou potvrdit, že ve vašem případě nárok na kompenzaci máte (v případě, že se aerolinka vykrucuje, a mám pocit, že wizzair vždy všechny žádosti zamítá s ohledem na nepředvídatelné okolnosti).

Nemají sice pravomoc jako soud, přikázat výplatu kompenzace v konkrétním případě, ale s vydaným stanoviskem uřadu už většinou aerolinky platí, protože u soudu je to pak prakticky jistota, a drukak úřad má přímou sakční pravomoc, může aerolinkám udělat pokutu.

aktuálně mám zamítnuté kompentace s jasným nárokem, odlet z KTW, tak budu předávat polákům, napíšu jak to dopadlo.

 

 

0 Citovat

Tak já napíšu jak to vypadá. Přes rakouské apf už to řeším 4 měsíce a zatím bez úspěchu. Wizz uznal kompenzaci na jeden směr, před měsícem jsem už posílal platební údaje. APF psala, že když do měsíce nepřijdou peníze, mám se ozvat. Takže dnes se budu ozývat a dám tomu ještě měsíc. Pak řeším přes vašenároky nebo podobné. I s dohadováním s WIZZem, které nebylo k ničemu, už se to táhne 7 měsíců. 

0 Citovat

ancerf napsal(a):

V srpnu 2021 jsme meli zpozdeny let s Wizzair. Hned po zpozdeni jsme zacali resit kompenzaci pres spolecnost claimcloud. V rijnu prisel mail o predani zadosti k soudnimu jednani. Na konci listopadu 2022 prisel mail, ze dostaneme kompenzaci.

Z 250e prijde 98.75.

Dalsi pripad v pipeline resim pres rakouske apf. Po dvou mesicich se ozvali s tim, abych poslal cislo uctu, uvidime jak dopadne.

0 Citovat

zrušen let z Lyonu do Krakowa, řešeno s wizz - kompenzace zamítnuta, náklady na hotel, vlak do Nice (náhradní let, který jsme si sehnali sami, ale wizz nám to aspoň přebukoval), jídlo - proplacena asi třetina nákladů a bez jakkéhokoliv vysvětlení proč. x mailů s wizzem - bez komunikace. Řešeno s ESC v Praze - wizz s nimi nekomunikuje. Další mail na letecký úřad ve Francii, taky nic, že kompenzace neřeší, ale berou na vědomí..  ještě jim zkusím napsat jestli mi aspoň můžou napsat jestli bych měl nárok na kompenzaci,proč byl let zrušen. Dík za tip:) Pojištění u Erste i u prémium ČSOB - na ZRUŠENÝ let se nevztahuje... tak pozor nato! Už asi vyčerpány všechny možnosti, takže zvažuji komu to dát na vymáhání... zatím nemám s nikým zkušenost...

0 Citovat

U ČSOB Premium se pojištěni vztahuje i na zrušený let (viz článek 45 podmínek).

 

 

0 Citovat

Pan Krcha je genius.

1 Citovat

Pavel Krcho napsal(a):

U ČSOB Premium se pojištěni vztahuje i na zrušený let (viz článek 45 podmínek).

To je sice hezky, ale jsou tam vyluky, napriklad:

- pokud pojisteny nema narok na nahradu techto nakladu z jineho pravniho titulu (napr. leteckym dopravcem)

- pokud si pojisteny zajisti ubytovani nebo prepravu sam bez souhlasu pojistitele

0 Citovat

Tak ale to je neco malinko jineho, nez tvrdit, ze csob premium pojisteni nezahrnuje zruseny let

- vyluka “narok existuje u letecke spolecnosti” byla vyloucena tim, ze wizair odmitl svou odpovednost

- a to, ze si predrecnik neprecetl podminky pojistky, neni problém pojistky

0 Citovat

ale šance tam je - to ještě zkusím... díky moc, je to tak, když si člověk přečte jen nadpis - pojištění zpoždění letu.... ale na druhou stranu - volali jsme na info linku čsob (volal jsem i dnes) a řekli, že na zrušení letu se to nevztahuje... jenže šlo poznat, že asi nemají moc tušení o čem mluví (zkušenost s erste premier a čsob mám diamentrálně odlišnou) a asi si přečetli jen nadpis jako já...:) dám vědět jak jsem dopadl...

0 Citovat

goro napsal(a):

Ale UCL (případně jiné obdobné civil aviation authority v dalších zemích) pravomoci mají. Mohou potvrdit, že ve vašem případě nárok na kompenzaci máte (v případě, že se aerolinka vykrucuje, a mám pocit, že wizzair vždy všechny žádosti zamítá s ohledem na nepředvídatelné okolnosti).

Nemají sice pravomoc jako soud, přikázat výplatu kompenzace v konkrétním případě, ale s vydaným stanoviskem uřadu už většinou aerolinky platí, protože u soudu je to pak prakticky jistota, a drukak úřad má přímou sakční pravomoc, může aerolinkám udělat pokutu.

Díky, počkám tedy, až dostanu vyjádření UCL a přepošlu ho Wizzu s opakovanou žádostí o výplatu kompenzace. Když nezareagují, nechám právníka sepsat předžalobní výzvu...

0 Citovat

Vlastimile:

https://www.caa.cz/verejnost/ode...seni-letu/

0 Citovat

@Ala - děkuju, já na uvedenou adresu zaslal email s podrobným popisem. O formuláři jsem neměl tušení. Potvrzení o zaevidování podání mi přišlo, ale vidím, že některé dokumenty (plnou moc) budu muset doplnit.

0 Citovat

Jeste bych se soubezne pidila po duvodech zpozdeni/zruseni dotazy na letiste/rizeni letoveho provozu, nic lepsiho me nenapada, proste jen sehnat co nejvic informaci pred podanim zaloby, pokud mozno zjistit, co bylo tim duvodem a jestli to nahodou opravdu nebylo neco, co ten dopravce nemohl ovlivnit.

0 Citovat

@Ala - jojo, z kyperského Department of Civil Aviation už mi na můj dotaz napsali "It appears to us that your complaint falls within the scope of Regulation EC 261/2004." a ať po zamítnutí od Wizzu napíšu na caa@caa.cz

0 Citovat

Nekupovali jste někdo v poslední době letenku u wizzu? Od včerejška se snažím koupit, ale úplně na konci při platbě mi to napíše, ze moje banka platbu odmítla, protože asi nemám prachy na účtu nebo přečerpaný limit a podobné kraviny. To samé když to zkusím jinou kartou z jiné banky. Nikdy dřív jsem s tím problém neměla.

0 Citovat

S APF jsem řešil zrušený let, ale Wizz je ignoroval tak dlouho, že to vzdali a prý předávají případ místním orgánům (nedostal jsem z nich informaci, kterým). Ty můžou udělit jen pokutu a mám se obrátit na jine organizace, které mi poradí, jak na Wizz přes soud.

0 Citovat

A jak to Joxy dopadlo. Dal jsi to vymahačům? 

0 Citovat

Ještě ne. Zkusím to přes Bulhary a pak si nastuduju EU ekvivalent postupu, který, zdá se, úspěšně používají na Wizz Britové. Nechce se mi to dávat hned vymahačům, abych se ještě dozvěděl, že kromě 25 procent přijdu i o 50 eur, které si může Wizz naúčtovat za řešení 3. stranou (prý podle maďarských zákonů, ověřeno přes ECC).

0 Citovat

Tak už jsem na tom stejně:

Thank you for your message.   We have contacted the airline again and issued a final warning. In case the airline does not comply, we will have to close this case and a complaint will be lodged with the competent district administrative authorities. This will serve the purpose of enforcement as set out in Article 16 par. 1 Regulation (EC) 261/2004, but not of any claims under civil law. In doubtful cases, these must be enforced in ordinary legal proceedings. 

Počkám 2 měsíce, jak se to vyvine a pak to dám vymahačům. Mám v tom 1600 eček, takže nějaký 50 eurový poplatek mě zase tolik bolet nebude. Už mě to nebaví.

 

 

0 Citovat

Může se stát, že až s nima zahájí to správní řízení o pokutě, tak je to bude motivovat, že tu kompenzaci zaplatí, aby se té pokutě vyhnuli. Může to být jejich strategie prostě na první kontakt posílat všechny do hajzlu, většina lidí se na to vykašle, maximálně na ně bude někde nadávat na internetech, a teprve těm největším "prudičům", kteří se na to nevykašlali a pokračujou dál, tak jim to nakonec pošlou. Podobně to dělají třeba pojišťovny. Ušetří tím spoustu peněz, než kdyby každému hned napoprvé zaplatili co mají.

1 Citovat

Tak že to je jejich strategie je nad slunce jasné 😀.

Jen by mě zajímalo, jak vysokou pokutu mohou podobné úřady udělit. 

1